Zdravotné pomôcky

Zdravotné pomôcky

Rúška, ktoré podčiarknu Vašu osobnosť a ďalšie originálne zdravotné pomôcky

Rúško nemusí byť striktne zaradené medzi zdravotné pomôcky, ale môže sa stať originálnym módnym doplnkom. Na jeho tvorbu môžeme využiť batikovanie, savovanie, servítkovú techniku, krížikovú výšivku, či mnohé iné kreatívne techniky. Pri troche predstavivosti si na rúško môžeme prišiť kúsok látky a dokonale ho tak zladiť s oblečením. Taktiež máte neobmedzenú škálu možností aj v rámci maľovania. Za pár minút sa na rúšku môže objaviť čarokrásna zimná krajina, či akýkoľvek iný motív, ktorí má nositeľ rád. Vlastné rúško si môžu fúkacími fixkami vytvoriť aj deti. Tvorbu môžete ponechať na ich fantáziu alebo si Vaše ratolesti pomôžu priložením rôznych šablón na látku. Jedinečným a jednoduchým riešením je aj využitie staršej háčkovanej dečky, ktorá už neskrášľuje Váš interiér. Stačí ju priložiť na rúško, vziať do rúk spomínané fúkacie fixky a o pár sekúnd je nevšedné rúško s háčkovaným vzorom na svete. Takýmto spôsobom si môžete uchovať ručnú prácu svojej mamy, či starej mamy na rúšku alebo tričku.

Táto kategória myslí aj na tých, ktorí si na každodennú prechádzku berú svoju barličku a kreatívny web ikitka im prináša niekoľko nápadov na skrášlenie designu. Práve vďaka originálnemu nápadu sa na ortopedickej pomôcke môžu vynímať aj folklórne stuhy a pripomínať tak ľudové zvyky, ktoré neodmysliteľne patria k Slovensku a k zachovaniu kultúrneho dedičstva národa spod Tatier. Na ozvláštnenie nejednej opornej pomôcky, môže poslúžiť farebná a možno už aj nepotrebná tapeta, na ktorú ste už dávno zabudli.

Vďaka klikateľným odkazom, ktoré vidíte v tomto článku, sa dozviete niečo viac o trojici kreatívnych techník. Preniknete hlbšie do histórie batikovania, vyšívania, či servítkovej techniky. Tá je pre mnohých známa aj pod pojmom Decoupage.

Želám Vám veľa tvorivosti, aby ste svoj kreatívny svet našli aj vo výrobe originálnych zdravotných pomôcok, ktoré vyčaria úsmev na tvárach tých, ktorí ich potrebujú.